Espoo

Espoo

Lasten Hautausmaa | Louhiklubi
January 21 (19:00)
Espoon kulttuurikeskus - Kulttuuriaukio 2
Dave Lindholm Lights
February 10 (19:00)
Sellosali - Soittoniekanaukio 1 A
Tuula ja Pirkko ”Meil on aina Toro”
February 25 (19:00)
Sellosali - Soittoniekanaukio 1 A
Tuula ja Pirkko ”Meil on aina Toro”
March 6 (14:00)
Sellosali - Soittoniekanaukio 1 A
Tuure Kilpeläinen ja Kaihon Karavaani: Paratiisi, Espoo
March 12 (19:00)
Sellosali - Soittoniekanaukio 1 A
Tuure Kilpeläinen ja Kaihon Karavaani: Paratiisi (Loppuunvarattu)
March 13 (19:00)
Sellosali - Soittoniekanaukio 1 A
Silvennoinen, Försti, Hela & Band
March 18 (19:00)
Sellosali - Soittoniekanaukio 1 A
Knipi | Louhiklubi
March 19 (19:00)
Espoon kulttuurikeskus - Kulttuuriaukio 2
BEHM
March 24 (19:00)
Espoon kulttuurikeskus - Kulttuuriaukio 2
Frank Gambale – All Star Band (SIIRTYY 30.3.2022)
March 31 (19:00)
Sellosali - Soittoniekanaukio 1 A
The Elvis Concert (SIIRTYY 5.11.2021)
April 1 (19:00)
Sellosali - Soittoniekanaukio 1 A
JuuriJuhla – RotFest: Värttinä & Paleface
April 8 (19:00)
Sellosali - Soittoniekanaukio 1 A
JuuriJuhla – RotFest: Pekko Käppi & k:h:h:l, Puuluup (EE)
April 9 (19:00)
Sellosali - Soittoniekanaukio 1 A
Satu Sopanen ja Tuttiorkesteri: Juhlatuulella
April 10 (13:00)
Espoon kulttuurikeskus - Kulttuuriaukio 2
JuuriJuhla – RotFest: Otava Yo, Vesselil, Juurakko
April 10 (18:00)
Sellosali - Soittoniekanaukio 1 A
Diandra – Tähtien kertomaa
April 17 (19:00)
Espoon kulttuurikeskus - Kulttuuriaukio 2
Red Nose Company: Juoksuhaudantie
April 21 (19:00)
Teatteri Hevosenkenkä - Juhannusmäki 2
Red Nose Company: Juoksuhaudantie
April 22 (19:00)
Teatteri Hevosenkenkä - Juhannusmäki 2
Kaki King // Sellosali
April 22 (19:00)
Sellosali - Soittoniekanaukio 1 A
ESB Elite 2021 Tournament
April 24 (9:00)
Foreverclub - Matinkartanontie 1
Lasten lauantai: Red Nose Company: Frankenstein
April 24 (15:00)
Sellosali - Soittoniekanaukio 1 A
Hylje / Espoon Kaupunginteatteri
May 4 (19:00)
Espoon kulttuurikeskus
Hylje / Espoon Kaupunginteatteri
May 5 (19:00)
Espoon kulttuurikeskus
Hylje / Espoon Kaupunginteatteri
May 6 (19:00)
Espoon kulttuurikeskus
ExtremeRun Espoo 2021
May 8 (13:00)
Leppävaaran Urheilupuisto - Veräjäpellonkatu 17
Ensueño Flamenco
May 8 (19:00)
Sellosali - Soittoniekanaukio 1 A
Lasten ExtremeRun Espoo 2021
May 9 (12:00)
Leppävaaran Urheilupuisto - Veräjäpellonkatu 17
Naisten Salibandyn Old Stars-turnaus Leppävaarassa
May 15 (8:00)
Leppävaaran Liikuntahalli - Veräjäpellonkatu 6
LauantaiPajatus: Taidegrafiikkaa
May 15 (10:00)
Lasten kulttuurikeskus Aurora - Järvenperäntie 1-3
AYY10 Sillibrunssi / AUS10 Sillbrunch / AYY10 Annual Ball Brunch
May 16 (10:00)
Aalto-yliopiston ylioppilaskunta - AYY - Otakaari 11
Louhiklubi: Kettunen – Kuokkanen – Johanna & Mikko Iivanainen
May 26 (19:00)
Espoon kulttuurikeskus - Kulttuuriaukio 2
Jarkko Martikainen ja Luotetut miehet: Ystävien taloissa
May 28 (19:00)
Espoon kulttuurikeskus - Kulttuuriaukio 2
Joan As Police Woman (USA) Live 2021
June 2 (19:00)
Sellosali - Soittoniekanaukio 1 A
Barbar Feast 2021
July 8 (18:00)
Viikingite Küla - Saula, Kose vald
I Land Sound 2021
July 15 (18:00)
Piidivabrik - Sadama 11
Ehdottoman maanalaista 2021
July 23 (18:00)
Olarin Panimo - Metallimiehenkuja 8 A
Ludwig van Beethoven: Fidelio
August 24 (19:00)
Espoon kulttuurikeskus
Ludwig van Beethoven: Fidelio
August 26 (19:00)
Espoon kulttuurikeskus
Elvis-kesätapahtuma 2021
August 27 (17:00)
Hotelli Korpilampi - Korpilammentie 5
Ludwig van Beethoven: Fidelio
August 28 (16:00)
Espoon kulttuurikeskus
Suvi Teräsniska – Ihmisen poika -kiertue 2021
November 14 (19:00)
Warner Music Live
Joulukortteli: Teatteri ILMI Ö: Villakoira kuusen alla
December 9 (18:00)
Lasten kulttuurikeskus Aurora - Järvenperäntie 1-3