Details
Start:

June 10 - 15:00

End:

June 12 - 1:00

Event Category:

Kuopio, My events

Event Tags:

Kotiteollisuus, Mokoma, Stam1na, Stratovarius, Viikate

Click to Register: Click to Register
Venue

Satamatori, Kuopio

Kuopion Rock In The City -festivaali järjestetään 10.-11.6.2022!

Lipunmyynti ja ensimmäiset artistit julkaistaan myöhemmin.

Vuoden 2021 Rock In The City -festivaalit jouduttiin perumaan koronaviruspandemian takia kesäkuun ja heinäkuun alun viikonloppujen osalta. Festivaali oli tarkoitus järjestää Kuopion Satamatorilla 11.-12.6.2021, mutta se siirtyy järjestettäväksi 10.-11.6.2022.

Festivaalille jo ostetut liput käyvät sellaisenaan kesällä 2022. Liput voi myös halutessaan palauttaa 30.6.2021 mennessä, jolloin lipunhinnan saa takaisin käsittelyajan puitteissa. Palautus tapahtuu Lippu.fi:n kautta. Vuoden 2022 artistikiinnityksistä tiedotetaan myöhemmin. Kuopion lisäksi kesän Rock In The City -festivaaleista jouduttiin perumaan Rauman, Kouvolan, Oulun, Rovaniemen, Lahden ja Porin festivaalit.

Rock In The City -festivaalit kesällä 2022:

Kuopio 10.-11.6.2022
Rauma 17.-18.6.2022
Kouvola 1.-2.7.2022
Oulu 7.-9.7.2022
Rovaniemi 15.-16.7.2022
Lahti 22.-23.7.2022
Lappeenranta 22.-23.7.2022
Kerava 29.-30.7.2022
Joensuu 5.-6.8.2022
Jyväskylä 12.-13.8.2022
Pori 19.-20.8.2022

www.rockinthecity.fi

Kussakin kaupungissa esiintyy yli kymmenen artistia. Livemusiikin lisäksi Rock In The City panostaa myös monipuoliseen ruoka- ja olutvalikoimaan. Festivaalin ikäraja on 18 vuotta.

Myös vuoden 2020 perutuille festivaaleille ostetut liput käyvät sellaisenaan vuoden 2022 festivaaleilla ja lippunsa säilyttäneet saavatkin kiitokseksi tuestaan superyllätyslahjan saapuessaan Rock In The Cityyn kesäkuussa 2022.

www.rockinthecity.fi/kuopio