Details
Start:

July 7 - 15:00

End:

July 10 - 1:00

Event Category:

My events, Oulu

Event Tags:

Amorphis, Beast In Black, Klamydia, Kotiteollisuus, Mokoma, Stam1na, Stratovarius, Viikate

Click to Register: Click to Register
Venue

Kuusisaari

Raatintie 7

Oulu, Finland

Oulun Rock In The City -festivaali järjestetään kolmipäiväisenä 7.-9.7.2022!

Lipunmyynti ja ensimmäiset artistit julkaistaan myöhemmin.

Vuoden 2021 Rock In The City -festivaalit jouduttiin perumaan koronaviruspandemian takia kesäkuun ja heinäkuun alun viikonloppujen osalta. Festivaali oli tarkoitus järjestää Oulun Kuusisaaressa 9.-10.7.2021, mutta se siirtyy järjestettäväksi 7.-9.7.2022. Samalla festari laajenee kolmipäiväiseksi ja sinne lisätään tukku kovia esiintyjiä!

Festivaalille jo ostetut liput käyvät sellaisenaan kesällä 2022. Liput voi myös halutessaan palauttaa 30.6.2021 mennessä, jolloin lipunhinnan saa takaisin käsittelyajan puitteissa. Palautus tapahtuu Lippu.fi:n kautta. Vuoden 2022 artistikiinnityksistä tiedotetaan myöhemmin. Oulun lisäksi kesän Rock In The City -festivaaleista jouduttiin perumaan Kuopion, Rauman, Kouvolan, Rovaniemen, Lahden ja Porin festivaalit.

Rock In The City -festivaalit kesällä 2022:

Kuopio 10.-11.6.2022
Rauma 17.-18.6.2022
Kouvola 1.-2.7.2022
Oulu 7.-9.7.2022
Rovaniemi 15.-16.7.2022
Lahti 22.-23.7.2022
Lappeenranta 22.-23.7.2022
Kerava 29.-30.7.2022
Joensuu 5.-6.8.2022
Jyväskylä 12.-13.8.2022
Pori 19.-20.8.2022

www.rockinthecity.fi

Kussakin kaupungissa esiintyy yli kymmenen artistia. Livemusiikin lisäksi Rock In The City panostaa myös monipuoliseen ruoka- ja olutvalikoimaan. Festivaalin ikäraja on 18 vuotta.

Myös vuoden 2020 perutuille festivaaleille ostetut liput käyvät sellaisenaan vuoden 2022 festivaaleilla ja lippunsa säilyttäneet saavatkin kiitokseksi tuestaan superyllätyslahjan saapuessaan Rock In The Cityyn kesäkuussa 2022.

www.rockinthecity.fi/oulu